Cariere

  • Tehnician / inginer service centrale termice si echipamente pentru instalatii incalzire, sanitare si climatizare

Candidatul ideal:

Studii tehnice medii sau superioare.

Experienta in interventii de service centrale termice si alte echipamente din instalatii de incalzire, sanitare si aer conditionat.

Abilitati de comunicare si colaborare cu celelate departamente ale firmei.

Usurinta in asimilarea informatiilor legate de echipamentele noi.

Cunoastere a legislatiei in domeniu, prescriptii ISCIR, normativ gaze, etc.

Descrierea jobului:

Executarea prompta si de calitate a tuturor interventiilor de punere in functiune, intretinere si reparatii care

sunt incredintate de dispeceratul firmei.

Telefon, masina de serviciu si bonusuri in functie de realizari.

  • Inginer executie lucrari de instalatii termice, sanitare si climatizare

    Competente profesionale cerute :
    Studii superioare tehnice – Instalatii pentru Constructii constituie avantaj.
    Cunostiinte PC – Microsoft Office, Autocad.
    Permis categoria B

    Competente individuale cerute :
    Capacitate buna dе organizare, dе a lucra cu termene limita si atitudine orientata pe rezultate;
    Simt dе raspundere si implicare profesionala ;
    O dezvoltata aptitudine dе comunicare, dе lucru in echipa;
    Determinare si preocupare pentru ridicarea nivelului professional;
    Capacitate analitica;
    Persoana prezentabila, dinamica, competitiva, ferma si cu un dezvoltat spirit dе initiativa.

    Asimilarеа rаpidа si completа а informаtiilor legаte dе еchipаmеntеlе si mаtеrialеle pе cаrе lе comеciаlizаm.
    Coordonаreа lucrаrilor dе montаj instаlаtii incаlzirе, sanitarе si aеr conditionаt.
    Studierеа cаiеtеlor de sаrcini si a proiectelor. Intocmirea necesarelor de materiale si de personal pentru executarea lucrarilor in termenele stabilite.
    Mentinerea legaturii cu proiectantii pentru discutarea eventualelor solutii tehnice.
    Urmarirea lucrarilor in derulare prin intocmirea situatiilor de lucrari. Verificarea situatiilor de lucrari si a cantitatilor executate de catre subantrepenori.
    Urmarirea procesului de executie, in colaborare cu compartimentele de aprovizionare, service si contabilitate si intocmirea de raporturi lunare de analiza a performantelor inregistrate;
    Verificarea elaborarii documentelor de calitate necesare pentru cartea constructiei.

    Salariu atractiv + bonus in functie de realizari
    Telefon, masina
    Cursuri de perfectionare

    • Instalator instalati termice, sanitare si climatizare

    CANDIDATUL IDEAL

    - organizat, ordonat, punctual, determinat si proactiv.

    - sa stapaneasca tehnologiile de executie, asamblare si reparare pentru:

    * instalatii de alimentare cu apa rece;

    * instalatii de colectare a apelor uzate si canalizare;

    * instalatii de preparare si distributie agent termic

    Prezinta un avantaj si abilitatea de a executa suduri electrice sau autogene.

    DESCRIERE JOB

    Munca se desfasoara in teren.

    Etape:

    - se familiarizeaza cu tipul si gradul de dificulate al lucrarii, in urma citirii planului tehnic si a discutiilor purtate cu inginerul de executie

    - pregateste necesarul de materiale si sculele necesare;

    - executa lucrarile de calitate si la timp, respectand instructiunile din documentatia tehnica;

    - raspunde de .gestiunea materialelor si sculelor primite.

    DESCRIEREA COMPANIEI

    Insaterm Total srl se afla pe piata echipamentelor de instalatii din anul 1998 si se ocupa de comercializarea unei game deosebit de variate de echipamente, utilaje, accesorii, piese de schimb pentru instalatii de incalzire, sanitare si climatizare cu toata gama de servicii referitoare la acestea, adica consultanta, proiectare, service, montaj.

    Executam instalatii la obiective rezidentiale si industriale.

    Suntem autorizati ISCIR.

    Daca sunteti interesat de unul dintre posturile disponibile, va rugam sa ne trimiteti un mesaj si un CV pe adresa contact@mallinstal.ro sau sa ne contactati prin telefon la: 021 321 37 31, 021 252 84 96, 021 252 84 95, sau  021 253 24 96.

    Panou solar cu 25 tuburi vidate Ferroli Ecotube New  + suporti de montajECOTUBE NEW sunt p..
    4.960,00 RON
       Aparat de aer conditionat FUJITSU Inverter Split ASYA09KLWA 9000 BTU, cu freon R32, cl..
    1.949,00 RON
    Prezentare produs:Scopul principal al vaselor de expansiune este acela de a da apei o presiune pr..
    357,39 RON
    VENUS Cromat răspunde exigenţelor de design și utilitate ale locuinţelor de astăzi.Acest produs repr..
    854,00 RON
    Radiatoarele VOGEL & NOOT se folosesc in instalatii de incalzire centrala, in care agentul termi..
    575,00 RON
    Radiatoarele-panou PURMO Compact cu panouri de incalzire profilate si cu elemente de convectie ..
    413,00 RON
    425,00 RON
    Radiatoarele Kermi ofera caldura avansata in forma moderna.Calorifer din otel, tip panou, folosit pe..
    649,00 RON
    Calitate si eleganta - caracteristici fara egal ale noului model Bosch Condens 9000i WM Tehnologi..
    19.290,00 RON
    859,00 RON
    Boiler electric Lydos Wi-FiTehnologia WaterPlus: până la 16% mai multă apă caldă disponibilă&nbs..
    765,00 RON
    1.253,00 RON
    Automatizarea CW 400 este dependenta de temperatura exterioara, fiind creata pentru sistemele de inc..
    932,00 RON
    Design elegant şi randament excelent.Prin lipsa liniilor de sudură ale absorberului, sudura Omega cu..
    4.395,00 RON
    Modul pentru controlul pana la 16 echipamente de incalzire conectate in cascada (5 x MC 400), comuta..
    1.219,00 RON
    649,00 RON